Tervetuloa avoimeen hallituksen kokoukseen ma 25.10. klo 17:30

13.10.2021

Tervetuloa katsomaan, millaista vapaaehtoistyö yhdistyksen hallituksessa on! Erityisesti, jos olisit kiinnostunut liittymään hallitukseen, kannattaa tulla mukaan tähän kokoukseen, koska se on paras tapa saada käsitys siitä, mihin olisit tulossa. Myös, jos olisit kiinnostunut auttamaan esim. tapahtumien järjestämisessä, mutta hallituspesti itsessään ei kiinnosta, olet tervetullut paikalle.

Kokoonnumme syysloman jälkeisenä maanantaina 25.10. klo 17:30. Kokouspaikkana on yhdistyksemme toimisto osoitteessa Sammalkalliontie 6 B. Tarvittaessa osallistuminen on mahdollista myös MS Teamsin kautta. Ilmoittautumiset 22.10. mennessä mll.etelaespoo@gmail.com

Tällä hetkellä kaipaamme erityisesti sinua, jota kiinnostaa jokin seuraavista: 

  • hr-asiat
  • kerhotoiminnan kehittäminen
  • talousasiat
  • johtaminen

Lisäksi tervetulleita toimintaan ovat mm. tapahtumien suunnittelusta ja järjestämisestä, vertaistoiminnasta tai viestinnästä kiinnostuneet. 

Lisätietoa aiheesta

Merkkaa tästä facebook-tapahtuma kalenteriisi