Kiinnostaako vapaaehtoistyö? Tarjolla monenlaisia tehtäviä

5.9.2021

Jotta yhdistyksen toiminta voi jatkua, tarvitaan joukko vapaaehtoisia. Tällä hetkellä erityisesti kaipaamme sinua, jota kiinnostaa jokin seuraavista: johtaminen, hr-asiat, kerhotoiminnan kehittäminen, tapahtumien suunnittelu ja järjestäminen. Kun tekijöitä on monta, jokainen voi tehdä omannäköistään vapaaehtoistyötä, ja toiminnan keskiössä pysyy ilo.

Voit kysellä vapaaehtoistyöstä lisää yhdistyksemme hallituksen nykyisiltä jäseniltä. Tehtäviä on myös kuvattu nettisivuillamme. Kannattaa myös tulla tutustumaan iloiseen joukkoomme:

Maanantaina 13.9. klo 18:30-20 syksyn tapahtumien suunnitteluilta
Sammalkalliontie 6 a-b. Tule viettämään kanssamme iltaa ja ideoimaan syksyn toimintaa alueen lapsiperheille. Toivomme osallistujien saapuvan paikanpäälle, mutta etäosallistuminen MS Teamsin kautta on myös mahdollista. Kaikki ideat ovat tervetulleita, mutta mukaan voi myös tulla ihan vaan katsomaan mistä on kysymys. Mitään erityistä osaamista ei vaadita, ja jokainen määrittelee itse, minkä verran haluaa osallistua tapahtumien järjestämiseen. Ilmoittautumiset 11.9. mennessä mll.etelaespoo@gmail.com

Maanantaina 25.10 klo 17:30 avoin hallituksen kokous
Sammalkalliontie 6 a-b sekä MS Teams. Tervetuloa katsomaan, millaista vapaaehtoistyö yhdistyksen hallituksessa on! Erityisesti, jos olisit kiinnostunut liittymään hallitukseen, kannattaa tulla mukaan tähän kokoukseen, koska se on paras tapa saada käsitys siitä, mihin olisit tulossa. Jos aika ei sinulle sovi, kannattaa kysellä nykyisiltä hallituslaisilta toiminnasta esim. sähköpostitse, tai tulla johonkin tapahtumaan juttelemaan kanssamme aiheesta. Ilmoittautumiset 22.10. mennessä mll.etelaespoo@gmail.com

Maanantaina 15.11. klo 18 yhdistyksen syyskokous ja jäsenilta
Sammalkalliontie 6 a-b (sekä koronatilanteen vaatiessa MS Teams). Kaikki yhdistyksen jäsenet ovat tervetulleita. Syyskokous käsittelee vuoden 2022 toimintasuunnitelman ja talousarvion sekä valitsee yhdistyksen puheenjohtajan ja hallituksen vuodelle 2022. Lisäksi päätetään luottamushenkilöiden kulukorvauksista ja vuoden 2022 jäsenmaksuista. Koronatilanteen salliessa, kokouksen jälkeen on mahdollista jäädä viettämään jäseniltaa. Ilmoittautumiset 12.11. mennessä mll.etelaespoo@gmail.com